Hobby, sport, rekreacja Podróże

Trekking w Dolomitach – wyprawy w góry dla aktywnych

Po więcej szczegółów o Dolomity trekking kliknij tu.

Sympatycy aktywnego spędzania wolnego czasu na pewno znają na pamięć niemal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce, które zlokalizowane są w Tatrach, w Bieszczadach i w Karkonoszach. Niewątpliwie wywołują one zachwyt, lecz osoby chętnie praktykujące ten rodzaj sportu z czasem pragną zasmakować ekscytacji płynącej z ekskursji po nieznanym sobie terenie. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do szlaków w Polsce, jeśli można zachwycać się wspaniałymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pełne turni, baszt skalnych i ostrych grani

Dolomity, a więc masyw górski leżący w całości w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się sporą liczbą turni, poszarpanych grani oraz baszt skalnych, które w czasie dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to też jedno z najurokliwszych pasm górskich starego kontynentu (jeśli nie świata!), nie dziwi więc, że w 2009 roku trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w górach tych występują niezwykle spadziste stoki, wysokie pionowe skalne ściany i wiele urwisk, wyznaczono w nich także niemało łatwych tras, z którymi da sobie radę większość osób uprawiających trekking.

We włoskich Dolomitach spędzisz też w atrakcyjny sposób zimowe miesiące

Początkujących zapaleńców trekkingu bez wątpienia zachwyci przeprawa przez Dolomity po via ferratach, a więc po trasach turystycznych zaopatrzonych w mocne liny zabezpieczające. Scenariusz wypraw tego typu jest tak ułożony, by członkowie grupy przeszli szkolenie z zasad asekuracji, a także procedur przemieszczania się po takiej trasie. Obeznani z górami i posiadający dobre przygotowanie fizyczne turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na graniach Brenty, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości osób fizycznie bardzo forsowna, jednakże jej uczestnicy zapewne będą oo niej pamiętać przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić też w atrakcyjny sposób zimowe miesiące, przemierzając mniej strome obszary na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi szczytami grupy Tre Cime czy Tofanów.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]