Podróże

Najpiękniejsze trasy rowerowe Małopolski

Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce. Zdobądź więcej wiadomości.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu wyraziste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca warto odwiedzić? Prezentujemy godne polecenia, kultowe oraz nowe, lecz z pewnością najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Najpiękniejsze nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie dużo – w wielu z nich spotkamy tłumy, lecz czy znasz te mniej kultowe oraz nowe miejsca w Małopolsce, które należałoby zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją absolutnie nieznaną, jednak jednakże mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go po największej części amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przepiękny widok – przy solidnej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najprzyzwoiciej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, jednak godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest nadzwyczaj tajemniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany i słynny niż Bieszczady, chociaż ma pokrewne zalety.
Ciekawe miejsca w Małopolsce / Ładne i godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, inaczej wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie należy wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Turyści raczej tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają amatorów wspinaczki, nie jedynie laików, ale też uznanych alpinistów i himalaistów.