Hobby, sport, rekreacja Podróże

Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce

Chcesz poznać najładniejsze trasy rowerowe w Małopolsce? Koniecznie odwiedź narowery.visitmalopolska.pl/.

Małopolska może poszczycić się znaczącą rozpiętością geograficzną przyrodniczą oraz ślicznymi krajobrazami. Obszerne wrażenie robią w głównej mierze góry, których w Małopolsce nie brakuje – niemniej jednak nie tylko. Dużo z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Opisujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najładniejsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są niesłychanie zróżnicowane. Znajdziemy tu zarówno takie szlaki rowerowe, które są zawikłane technicznie, jak i trasy doskonałe do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są niezmiernie malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co umożliwia beztroską jazdę oraz podziwianie krajobrazów.
Skoro wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie wspomnieć o trasie VeloDunajec, którą niektórzy nazywają wprost wizytówką Małopolski. Po drodze spotykamy wiele atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, lecz prawdopodobnie największą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze pejzaże są wiekopomne!
Inną trasą rowerową, jaka należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w najwyższym stopniu znanych oraz najchętniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie naokoło Jeziora Czorsztyńskiego. Jego plusem – prócz ślicznych widoków (i to obojętnie od pory roku) – jest zachwycająca powierzchnia i mnogość atrakcji oraz dostatnie zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec nadmieńmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bowiem swój rowerowy wariant. Ten trakt rowerowy zapewnia takie atrakcje jak poetyczne ruiny zamków oraz ciekawa natura, ale też przewyższenia i trudności techniczne na trasie.