Podróże Rozrywka i hobby

Kochasz góry i lubisz wysiłek? Zapisz się na wycieczki dla aktywnych!

Kliknij tutaj, jeśli ciekawi Cię korzystna oferta aktywnych wypraw.

Znane są dwie kategorie ludzi: ci, którzy czas wolny uwielbiają spędzać na przyjemnej bezczynności i ci, którzy w każdy dzień urlopu chcą zrobić coś wyjątkowego, czego do te pory jeszcze nie doświadczyli. Z myślą o takich osób agencje turystyczne sporządzają nieszablonowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – czy warto?

Wycieczki dla aktywnych to rzetelnie zorganizowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy chcieliby zobaczyć przeróżne regiony naszej ojczyzny i świata od całkiem nowej strony. Harmonogram takich wypraw jest naszpikowany fantastycznymi atrakcjami, których zwyczajny turysta nie zazna z pozycji wygodnego fotela na ganku wydzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających nowych doświadczeń to też świetna szansa, aby przyswoić sobie kolejne kwalifikacje, bowiem nieraz wiąże się ze instruktażami potrzebnymi do poznania reguł przetrwania na określonym obszarze. Na wyprawie w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak używać czekana i raków czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy opanowują strategie survivalu, a także tego, jak postępować w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, a więc np. w przypadku zejścia lawiny. Trzeba również podkreślić, że taka wyprawa w góry pełna jest niełatwych zadań wymagających ufności i kooperacji między uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Wycieczki dla aktywnych to nie tylko polskie góry

Najatrakcyjniejsze wyprawy, które będą wymagały od nas świetnej kondycji fizycznej, to najczęściej wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są wierzchołki w dalszych i bliższych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z odpowiednią kondycją, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć cztery najbardziej znane szczyty tego rejonu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz i Babią Górę. Mogą również odwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska sycylijskie parki narodowe, Etnę i przespacerują się ulicami przepięknych miast tej wyspy – Katanii, Trapani oraz Palermo. Ale Europa to nie jedyne regiony, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez problemu dadzą sobie rade też w trakcie wyprawy do Namibii czy do Nepalu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]