Hobby, sport, rekreacja Podróże

Czy odważysz się na trekking po Himalajach?

Oferta wycieczki w Himalaje w dobrej cenie. Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Himalaje wraz z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Oddziałuje na to mnóstwo czynników – głównie fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie napomknąć także o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się areną zmagań doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje również pośród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na początku warto podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Kłopoty sprawia również samo przygotowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Tym samym najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym plusem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum albo Himalaje z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednakże, że te góry leżą poza ich zasięgiem, bowiem często aranżowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Lhotse, Shishapangma czy Everest. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]