Nauczanie Podróże Rozrywka i hobby

Małe grupy, maksimum wiedzy – o kursie turystyki wysokogórskiej

Szukasz szczegółowych wiadomości o zimowym kursie turystyki wysokogórskiej? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na https://tinyurl.com/yfkfv4ky.

Góry bywają niebezpieczne, ale też są urzekające. Praktycznie co parę dni, a zwłaszcza w okresie, kiedy wczasowicze tysiącami zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w pobliżu znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego wyposażenia wybrali się na wyprawę trasą powyżej ich umiejętności. Stąd tym, którzy lubią góry i chcą przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich, radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z asekuracji, orientacji w terenie i poruszania się na rakietach śnieżnych

Najlepszym sposobem, żeby nabyć potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w wieloaspektowym szkoleniu prowadzonym przez specjalistów z każdej z najważniejszych sfer łączących się ze wspinaczką górską, a więc instruktorów wspinaczki, przewodników górskich oraz ratowników górskich. Z ich wsparciem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi poprawnego poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, posługiwania się czekanem, przyswoją sobie reguły asekuracji, autoasekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po trasach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy survivalu, medycyny górskiej i orientacji w terenie, które są nieodzowne w przypadku rozmaitych niefortunnych sytuacji. Kurs pokrywa też zasady odpowiedniego postępowania w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma szerokie doświadczenie jako realizator ekspedycji w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy prowadzone są w plenerze (w Austrii, na Słowacji i w Polsce) w niewielkich grupach, które przeważnie nie przekraczają pięciu- osób. W rezultacie zdobywanie umiejętności ma miejsce w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika kursu wystarczająco uwagi i czasu, by mogli oni w pełni opanować pełną wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się w górach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]