Nauczanie

Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

Na digitalownia.pl uzyskasz więcej szczegółów o digital painting Photoshop.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od końca XX wieku usiłują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Talent do malowania tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już wystarczająca, aby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, gdyż te sektory rozrywki w procesie kreowania świata przedstawionego oraz postaci wykorzystują przeważnie specjalistyczne oprogramowanie. Wiedząc o tym ogromna grupa początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca stara się opanować najpopularniejsze programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Digital painting – bezgraniczna wolność dla twórców

Jest mnóstwo programów używanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Adobe Photoshop, który pomimo iż służył głównie jako software do retuszu zdjęć, szybko został podstawowym oprogramowanie game developerów oraz artystów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak między innymi Corel Painter, Krita czy GIMP, w których przy użyciu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane akwarelami, gwaszem lub farbami akrylowymi. Digital painting zapewnia artystom większą wolność – twórca ma możliwość korygowania nieudanych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie wyczerpują!

Malarstwo komputerowe – szkolenie pod okiem instruktora

Zasadniczo lekcje digital paintingu toczy się tak jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze próby warto podjąć samemu, niemniej jednak żeby rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a zarazem poznać zaawansowane opcje oprogramowania i ważne metody używania pędzli, wypada zapisać się na kurs przygotowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi kurs malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum technik jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i nie uczą one wyłącznie podstawowych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednakże, aby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z autorem kursu.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]