Nauczanie Rozrywka i hobby

Chcesz zapisać się na kurs akwareli? Wybierz naukę w szkole rysunku

Nie czekaj! Sprawdź świetną ofertę kursu malowania akwarelami w dobrej cenie.

Malowanie akwarelami jest jedną z twórczych metod przejawiania własnego ja i nie trzeba stawać się w tym ekspertem, żeby odczuwać z tego przyjemność na co dzień. Dla wielu ludzi jest to wszak wyłącznie droga do zrelaksowania się po trudnym dniu w pracy bądź pasja i nie oczekują oni osiągnięcia w tej sferze perfekcji. Lecz jeżeli chcesz poznać wszystkie techniki, powinno się postawić na kurs malowania akwarelami.

Nauka malowania akwarelami – nie tylko dla młodych twórców

Akwarele to wbrew pozorom nie jest łatwe medium. Obraz wydaje się bardzo lekki i banalny do wykonania, jednakże wpływ ma na niego mnóstwo czynników, o których młody twórca rzadko ma pojęcie. Znaczny udział w samym procesie malowania ma także zbieg okoliczności – farby akwarelowe trudno kontrolować i nawet osoby obeznane w tej technice w żadnym razie nie mogą być przeświadczone o tym, iż malunek zawsze będzie dokładnie taka, jak przewidywały. Nauka malowania akwarelami to idealne miejsce, by rozpocząć swoja drogę z tą techniką malarstwa oraz przyswoić sobie pomocną podstawową wiedzę konieczną do odkrycia w sobie pasji do akwareli. Wszyscy są tu mile witani, niezależnie od tego, czy podjęli już próby z akwarelami, czy to ich pierwszy kontakt z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs w czasie pierwszych zajęć szczegółowo przybliżają cechy farb akwarelowych, ogromne spektrum technik ich używania oraz typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na finalny wygląd pracy.

Kurs akwareli – co na tym zyskasz?

W czasie popularyzacji internetu nietrudno odszukać i obejrzeć filmy instruktażowe, które prezentują jak malować akwarelami. Jednakże raczej nie będzie to równie rozwijające jak udział w kursie akwareli pod okiem doświadczonego dydaktyka ze szkoły malarstwa i rysunku. W skutecznej szkoleniu z technik artystycznych potrzebne są wskazówki, które kursanci otrzymują od dydaktyków w trakcie malowania. Te korekty pomagają w szybszym tempie zdobyć warsztat, a uczeń nie musi głowić się nad tym, gdzie dopuścił się błędu, który sprawił, że zamierzany efekt nie dał rezultatów jakich się spodziewał. Dodatkowo praca w grupie innych ludzi o analogicznych pasjach tworzy przyjemną aurę wsparcia, które jest niesłychanie istotne w zachęcaniu do nieprzerwanego rozwoju twórczego. Udział w konstruktywnej analizie dzieł innych kursantów, umożliwia potem poprawnie ocenić osobiste prace już zakończeniu kursu.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]