kolczyki, kolczyki srebrne, srebrne kolczyki
Kosztowności

Srebrne kolczyki – najpiękniejsza biżuteria

Jednymi z najchętniej wybieranych przez Polki dodatków są bez wątpienia srebrne kolczyki. Są idealne na każdą sytuację – niezwykle huczną i w luźniejszym klimacie. Sprawdźmy w czym tkwi sekret, że są tak popularne oraz w jakich salonach można je nabyć.

Srebrne kolczyki – jaki wzór wybrać

Srebrne kolczyki można znaleźć w przeróżnych formach. Najbardziej na czasie są subtelne sztyfty, które sprawdzą się od święta i na co dzień, są dyskretne, a jednocześnie szykowne. Równie popularne są długie kolczyki, które wspaniale podkreślają sylwetkę. Mogą być ozdobione szlachetnymi klejnotami albo całkowicie proste. Dodatki wykonane ze srebra nie wywołują podrażnień skóry, co przeważnie ma miejsce w przypadku błyskotek z stopów nieszlachetnych. Najbardziej gustowne kolczyki uzyskano techniką przyciemniania, więc dobierając je zweryfikujmy próbę oraz technikę ich produkcji.

Srebrne kolczyki – jak dbać żeby były zawsze wypielęgnowane

Żeby srebrne kolczyki zawsze prezentowały się doskonale, musimy dobrze je czyścić i systematycznie eliminować śniedź. Należy przecierać je często miękką szmatką zrobioną z miłego w dotyku tworzywa, stosować specjalne produkty nabłyszczające, a przeznaczone na ważne wydarzenia kolczyki chować w przeznaczonych do tego szkatułkach. Nie polecamy natomiast babcinych technik czyszczenia, typu szczoteczka do zębów czy soda oczyszczona. Takie substancje niezwykle rysują elastyczną powłokę metalu szlachetnego.

Gdzie znaleźć największy wybór srebrnych kolczyków?

Szeroki wybór biżuterii znajdziemy niewątpliwie w e-sklepach, które oferują ekspresowe doręczenie i przeróżne promocje. Poza tym zakupy online to nieprawdopodobna wygoda, którą zapewne docenią przede wszystkim zapracowane Polki.