Kosztowności Robienie zakupów

Pierścionki z ametystami

Znajdź ametysty.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Brazylii, Paragwaju, Urugwaju i Indiach. Złoża tego kruszca znajdują się nawet w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Biżuteria z ametystu odegrała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Pisma Świętego. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu wygląda szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Ametyst to kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, ale także z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własne zdanie.