Kosztowności Robienie zakupów

Kilka ciekawych informacji o pierścionkach zaręczynowych

Dowiedz się więcej o pierścionkach zaręczynowych Kraków.

Kiedy znajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Przedtem jednak następuje ta wymarzony przez mnóstwo pań moment – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – rytuał od wielu stuleci

Danie kobiecie w prezencie pierścionka to nader stara tradycja, sięgająca prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w kształcie koła, które symbolizuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wypływa z przeświadczenia, iż od owego palca biegnie żyła wiodąca wprost do serca, zwana “vena amoris”. Powszechnie uważa się, że to Grecy przywieźli na Stary Kontynent zwyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych. Z początku wykonywano je z trzciny, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze złota bądź srebra obdarowywano tylko wówczas, gdy mężowie chcieli zaprezentować swoją pełną ufność do partnerki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, drogimi kamieniami i złotem, aczkolwiek materiały te tak naprawdę powszechnie wykorzystuje się do ich sporządzania zaledwie od kilku wieków, natomiast duży przyrost ich popularności daje się zauważyć w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich wartość ma znaczenie?

Nie ulega wątpliwości, że wymarzona biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścionek ze sporym diamentem, jednak potencjał dowolnego łączenia różnych metali i kamieni jest szeroki. Prócz diamentów stosuje się rubin, tanzanit bądź topaz. Część osób wybiera mniej kosztowne metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, jak również drewno, jednak nieprzerwanie na rynku przeważają pierścionki wytworzone z platyny i przeróżnych typów złota (różowego, białego i żółtego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało opinia, że mężczyzna powinien wydać na niego przynajmniej dwukrotność swojej pensji. Koszt zakupu zależny jest od rozmaitych czynników: materiału, designu, ilości karatów czy użytego kamienia, toteż każdy kupi piękny, niepowtarzalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednak, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem zaangażowania i miłości, dlatego jego cena nie jest najistotniejsza. Istotne jest to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej małżonce.

Nasza lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]