Kosztowności Robienie zakupów

Duży wybór srebrnych wisiorków

Więcej o zawieszkach na http://tinyurl.com/zbzvb8q

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, doskonale wygląda i cechuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten okazuje się naprawdę delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób więc troszczyć się o srebrne ozdoby?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra okazują się szkodliwe. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno zatem wykorzystywać ich w celu pielęgnacji ozdób, a w czasie sprzątania koniecznie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne lub pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy stosować pudełka wyściełane od wewnątrz miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro źle znosi też kontakt z wilgocią oraz słońcem, które mogą powodować, że straci kolory albo się odkształci. Zanim włożymy kilka ozdób do pudełka, powinniśmy przed tym owinąć je miękką ścierką albo wrzucić do foliowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać miękkich szmatek – twarde potrafią porysować fakturę.