Instalacje dla przemysłu

Z czego składają się motoreduktory i gdzie się je wykorzystuje?

Dowiedz się, gdzie zamówić motoreduktory jednofazowe, wejdź na https://ultrarobotics.pl/motoreduktory/.

Motoreduktory to po prostu nierozłączne układy napędowe złożone głównie z przekładni i silnika. Jak funkcjonują motoreduktory i jak się je stosuje? Dowiesz się tego w naszego wpisu.

Motoreduktor – redukuje prędkość obrotową silnika

Motoreduktory pozwalają wydajniej wykorzystać elektryczne silniki w roli napędu w najrozmaitszych zastosowaniach przemysłowych. Za pośrednictwem przekładni redukującej, duża prędkość obrotowa silnika jest zmniejszana nawet do kilkuset razy, przy symultanicznym proporcjonalnym zwiększeniu jego momentu obrotowego. Oczywiście efektywność przekładni z żadnym układzie nie jest stuprocentowa, więc zawsze zauważalna jest nieduża dysproporcja między mocą wyjściową i wejściową w układzie. W skład zintegrowanego układu jakim jest motoreduktor na ogół wchodzą też inne moduły jak hamulce lub sprzęgła. Głównym atutem motoreduktorów jest fakt, że są to gotowe zestawy, które da się bez trudu znaleźć w oferty producenta tak, by ich parametry dokładnie odpowiadały potrzebom danego projektu. Inżynierzy nie tracą w ten sposób tygodni, a niekiedy miesięcy, na pracochłonne obliczenia oraz testy różnych układów elementów. Zależnie od konstrukcji i rodzaju przekładni, motoreduktor może być przeznaczony do lekkich, średnich albo znacznych obciążeń, jak również do krótkiego bądź długiego okresu pracy.

Motoreduktor, w którym wykorzystano kilkustopniową przekładnię, pozwala uzyskać niezmiernie wysoki zakres przełożeń, sięgający nawet do kilku tysięcy.

Motoreduktory – używane w każdym obszarze gospodarki

Chociaż motoreduktory mogą być konstruowane w oparciu o kilka wariantów silników (BLDC, AC, DC i bocznikowych), dzieli się je według typu przekładni umieszczonej na ostatnim stopniu przełożenia. Wyróżnia się tym samym takie oto motoreduktory:
– motoreduktory stożkowe (posiadające przekładnię stożkową),
– motoreduktory płaskie i walcowe (wykorzystujące przekładnię walcową),
– motoreduktory planetarne (wykorzystujące przekładnię planetarną),
– motoreduktory ślimakowe (posiadające przekładnię ślimakową).

Brak chyba takiej gałęzi gospodarki, w której nie można by zastosować motoreduktora jako układu napędowego. Czy to przemysł, produkcja żywności czy logistyka, dzięki motoreduktorom poruszają się różne automaty, takie jak mieszadła, linie produkcyjne, dachy ruchome czy podnośniki. Ogromne zróżnicowanie ich wielkości, mocy oraz rodzajów zastosowanych w nich przekładni i silników przyczyniła się do tego, że ilość możliwych zestawów, jakie teraz oferują cenieni producenci motoreduktorów, należy wyrażać już nie w tysiącach, lecz zasadniczo w milionach.

Nasza lokalizacja:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]