Instalacje dla przemysłu

Niezbędna w każdym domu – skrzynka telekomunikacyjna

Zamów skrzynkę teletechniczną na telmor.pl.

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdej nieruchomości – określa to polskie prawo. U dystrybutorów znajdziemy wiele ich rodzajów, których profil musi być dostosowany do rozmaitych warunków. Do czego są potrzebne skrzynki teletechniczne i jak powinny być zbudowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – jakie wyróżniamy rodzaje?

Skrzynka telekomunikacyjna musi być zbudowana ze wzmocnionego surowca i jednocześnie umożliwiać docieranie sygnałów Wi-Fi. Na rynku znajdziemy 2 podstawowe rodzaje skrzynek telekomunikacyjnych. Najczęściej spotykany model to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na otwartej przestrzeni, która musi być wytrzymała na ingerencje osób trzecich, jak również ekstremalne warunki. Kolejna grupa to skrzynka usytuowana wewnątrz domów, w której znajdują się istotne przewody – takie jak światłowody oraz główne przyłącza sprzętów – wzmacniacze RTV, rozgałęźniki. Poszczególne urządzenia można przyłączyć m. in. na rzepy lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – zabezpiecz się przed ingerencją osób nieuprawnionych

Priorytetowym czynnikiem jest również ochrona przed wtargnięciem osób nieuprawnionych do środka szafki. Wzmocnione zamki świetnie spełniają swoją funkcję. To istotne także w mieszkaniu, w którym przebywają osoby małoletnie. Należy pamiętać również o uporządkowaniu przewodów – w tym celu montuje się specjalne komory. Na rynku znajdziemy wiele modeli szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, co sprawia, że bez problemu dopasujemy je do naszego mieszkania.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]