Hobby, sport, rekreacja

Kilka słów o kortach tenisowych

Szczegółowe wiadomości na temat kortów tenisowych Kraków. Przekonaj się!

Obiekty kryte, posiadające sztuczne źródło światła oraz w pełni nowoczesne stanowią nowoczesne korty tenisowe. Miejsce takie musi zapewniać że osoby trenujące nie doświadczą niebezpiecznych urazów, na które najdotkliwiej narażone są stawy i barki. Polecane, szczególnie dla żółtodziobów, jest kierowanie się na korty o nawierzchni miękkiej. Tenis na bardziej wymagającej powierzchni kortu możemy rozpocząć, gdy zdobędziemy większe kwalifikacje.

Popracuj nad swoją kondycję fizyczną na kotrach tenisowych

Korty tenisowe to wspaniała okazja do spędzenia wolnego dnia w czynny sposób. Aktywny tryb życia niebywale wpływa na naszą kondycję, lecz trzeba pamiętać, że czas spędzony na korcie to aktywność wymagająca dużej mocy mięśni, dokładności i umiejętności. Początkowe rundy na korcie mogą być problematyczne, ale z pomocą doświadczonego szkoleniowca z łatwością wdrożymy się w arkana tenisa ziemnego. Ryzyko wystąpienia kontuzji zlikwidujemy uczestnicząc w treningach na wygodnych kortach tenisowych. Możemy także trenować na kortach zamkniętych, które przy tutejszych warunkach klimatycznych są niezbędne.

Korzystanie z kortów tenisowych nie musi być drogie

Tenis ziemny od zawsze uchodzi za bardzo snobistyczny. Nie należy także do niedrogich, w szczególności kiedy dołączymy wydatek nabycia sprzętu, ale zawsze istnieje możliwość użyczenia niezbędnych rakiet. Zatem jeśli myślimy o tym, żeby grać tylko amatorsko wybierajmy takie korty tenisowe, które dają możliwość wypożyczenia sprzętu tenisowego dobrej klasy.

Nasza lokalizacja:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]